Aleksandr Koltsov

 

Amet: Hoone elektripaigaldiste BIM projekteerija

Akadeemiline kvalifikatsioon: Tallinna Tehnikaülikooli Tehnikateaduse magister

Pädevus: Elektritööde B-klassi pädevustunnistus

Telefon: +372 5344 3008

E-mail: aleksandr@o3.ee

 

Aleksandr töötab BIM tugevvooluprojekteerijana O3 Inseneribüroos. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli elektriajamite ja jõuelektroonika magistri eriala. 

 

BIM (Building Information Modeling ) tarkvaras projekteerimine on ehitusala praegune olevik ja tulevik. Antud tarkvaras on võimalik luua mudeldatud 3D objekte koos lähteinformatsiooniga. Pärast 3D objektide lisamist hoone mudelisse tekib BIM tarkvarasse informatsioon, mille alusel hakatakse hoone elektrivarustust analüüsima. Analüüsi lõpp tulemusi kuvatakse projekt dokumentatsioonis.

 

Aleksandr on aastate jooksul korduvalt joonestanud sisse (täiustanud) üle 200 3D objekti ja lisanud neile lähteandmed ja hoone mudelis käitumis funktsionaalsuse. Lisaks ta on joonestanud tüüp joonised BIM tarkvarasse, et kiirendada kogu osakonna projekteerimis kiirust ja arendanud välja metoodikat, et iga järgmine elektriprojekt oleks kvaliteetsem ja kiiremini teostatav.

  • 11. märtsist 2013 10. märtsini 2014 aitas O3 Inseneribüroo OÜ-l põhivara ja rakendustarkvara soetada EAS Starditoetus.

    18. septembrist 2014 kuni 17. septembrini 2015 aitas O3 Inseneribüroo OÜ-l rakendustarkvara soetada EAS Kasvutoetus.

  • O3 Technology | 2019